سلام دنیا

متنی درباره من و مقدمه ای برای وبلاگ

سلام دنیا اولین مطلبی است که به طور پیشفرض در سایت ها و وبلاگ ها منتشر می شود و مقدمه ای است برای شروع دنیای وبلاگ نویسی شما؛ دنیایی که افکار و ایده های شما را بیان می کند و دیگران را نیز به آن دنیا دعوت می کند. من هم تصمیم داشتم مقدمه ای برای این وبلاگ بنویسم و تصمیم گرفتم طبق این سنت دیرینه، اولین مطلبم را با عنوان سلام دنیا شروع کنم. اینجا محلی برای بیان افکار و مطالبی است که در ذهنم می گذرد. بیشترشان در مورد نرم افزارهای آزاد و آموزش استفاده از آن هاست ولی محدود به این موضوع نمی شود و در مورد هر چه بتوانم می نویسم. این متن هم از دو بخش مقدمه ای برای وبلاگ و درباره من تشکیل شده است.

مقدمه ای برای وبلاگ

نوشتن در اینجا خاطرات ده سال پیش را برایم زنده می کند. زمانی که برای اولین بار در بلاگفا ثبت نام کردم و اولین وبلاگم را ساختم. در آن سال ها داشتن وبلاگ روی بورس بود و هر کسی دنبال وبلاگ نویسی خود بود. مطالبم را از سایت های دیگر یا کتاب ها کپی می کردم و در وبلاگ می گذاشتم. کم کم با قالب ها و تم های وبلاگ آشنا شدم و در سایت های مختلف دنبال قالب می گشتم. کمی بعد فهمیدم که این قالب ها با HTML و CSS ساخته شده اند و من هم می توانم قالب خودم را داشته باشم. این داستان، سرآغاز ورود من به دنیای برنامه نویسی بود. بسیاری از استارت آپ های امروزی از وبلاگ نویسی های دیروز شروع شدند. گرچه به مرور زمان، وبلاگ نویسی از تب و تاب افتاد و توجه ها به سمت گروه ها و کانال های شبکه های اجتماعی رفت اما اعتقاد دارم همه ما رسالتی در زمینه وبلاگ نویسی داریم و این متنی که می خوانید سرآغاز تلاش من برای رسیدن به این هدف است.

درباره من

1
2
3
4
5
6
7
8
 ______________________
< Hello, I'm Mohammad! >
 ----------------------
    \  ^__^
     \ (oo)\_______
      (__)\    )\/\
        ||----w |
        ||   ||

دانشجوی پزشکی و علاقه مند به کامپیوتر، برنامه نویسی و دنیای آزاد نرم افزار هستم. دیدن فیلم و سریال، انیمه های ژاپنی و یادگرفتن زبان کره ای از تفریحات مورد علاقه ام است. دوست دارم استفاده از گنو/لینوکس را گسترش دهم و خودم هم از توزیع دبیان sid استفاده می کنم. زبان جاوااسکریپت را دوست دارم و بیشتر هم با آن کدنویسی می کنم اما معتقدم ایده و نحوه پیاده سازی برنامه مهم است و اگر این بخش ها را بدانم، مهم نیست با چه زبانی می نویسم. قسمت درباره من را سریع و کوتاه نوشتم اما به نظرم تمام ویژگی های مهم و شخصی خودم را ذکر کردم.

راستی، برای تماس با من می توانید از راه های زیر استفاده کنید.

قدرت گرفته از Hugo
قالب Stack ساخته شده توسط Jimmy